Suffusion - en to el translation catalogue (234 entries)

en: % Comments
el: % Σχόλια

en: % Responses
el: % Απαντήσεις

en: (required)
el: (απαιτείται)

en: 1 Response
el: 1 Απάντηση

en: <p>This widget displays a featured posts slider.</p>
el: <p>Μονάδα (widget) που εμφανίζει κυλιόμενα τα featured άρθρα.</p>

en: <p>This widget lets you display the latest posts from a category.</p>
el: <p>Μονάδα (widget) που εμφανίζει τα πρόσφατα άρθρα μιας κατηγορίας.</p>

en: A search form for your blog
el: Μια φόρμα αναζήτησης για το ιστολόγιό σας

en: A widget for displaying featured posts.
el: Μονάδα (widget) που εμφανίζει featured άρθρα.

en: A widget for displaying posts in a category. You can use this to selectively display posts.
el: Μονάδα (widget) που εμφανίζει άρθρα μιας κατηγορίας. Χρήσιμο για επιλεκτική εμφάνιση άρθρων.

en: A widget to enable people to follow you on Twitter
el: Μονάδα (wiidget) για να σας ακολουθούν στο Twitter

en: A widget to let people use Google Translator to translate your site
el: Μονάδα (widget) μετάφρασης του site σας με χρήση του Google

en: Add comments
el: Υποβολή σχολίων

en: Alternate excerpt between left and right
el: Εναλλαγή θέσης του αποσπάσματος μεταξύ δεξιά και αριστερά

en: Alternate excerpt between top and bottom
el: Εναλλαγή θέσης του αποσπάσματος μεταξύ πάνω και κάτω

en: Archives
el: Αρχείο

en: Bottom
el: Κάτω

en: Box upon hover (magazine-style)
el: Εμφάνιση πλαισίου στο πέρασμα του ποντικιού (διάταξη περιοδικού)

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category Icon:
el: Εικονίδια Κατηγορίας:

en: Category Posts
el: Άρθρα Κατηγορίας

en: Category icon custom image link:
el: Διεύθυνση προσαρμοσμένου εικονιδίου για την Κατηγορία:

en: Comments
el: Σχόλια

en: Comments (RSS)
el: Σχόλια (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
el: Σχόλια <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Comments are closed
el: Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί

en: Continue reading
el: Διαβάστε τη συνέχεια

en: Current post is covered by next post
el: Αυτό το άρθρο καλύπεται από το επόμενο άρθρο

en: Current post moves off next post
el: Αυτό το άρθρο μετακινεί το επόμενο άρθρο

en: Custom Tab 1
el: Προσαρμογή 1ης Καρτέλας

en: Custom Tab 10
el: Προσαρμογή 10ης Καρτέλας

en: Custom Tab 2
el: Προσαρμογή 2ης Καρτέλας

en: Custom Tab 3
el: Προσαρμογή 3ης Καρτέλας

en: Custom Tab 4
el: Προσαρμογή 4ης Καρτέλας

en: Custom Tab 5
el: Προσαρμογή 5ης Καρτέλας

en: Custom Tab 6
el: Προσαρμογή 6ης Καρτέλας

en: Custom Tab 7
el: Προσαρμογή 7ης Καρτέλας

en: Custom Tab 8
el: Προσαρμογή 8ης Καρτέλας

en: Custom Tab 9
el: Προσαρμογή 9ης Καρτέλας

en: Custom image height:
el: Προσαρμοσμένο ύψος εικόνας:

en: Custom image width:
el: Προσαρμοσμένο πλάτος εικόνας:

en: Diagonal Blinds
el: Διαγώνιες Περσίδες

en: Don't show any text
el: Απόκρυψη κειμένων

en: Don't show feeds
el: Απόκρυψη τροφοδοσιών

en: Don't show tagline
el: Απόκρυψη γραμμής ετικετών

en: E.g. 250px
el: Π.χ. 250px

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Email Subscription Box Default Text:
el: Προεπιλεγμένο κείμενο για το πλαίσιο Εγγραφής μέσω email:

en: Email Subscription Button Text:
el: Κείμενο για το κουμπί Εγγραφής μέσω email:

en: Enable custom image size for featured images
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων διαστάσεων στις "Προβεβλημένες" εικόνες

en: Enter %1$s account name:
el: Ο λογαριασμός σας στο %1$s:

en: Enter a comma-separated list of keywords for this post. This list will be included in the meta tags for this post.
el: Προσθέστε τις λέξεις-κλειδιά (διαχωρισμένες με κόμματα) που θέλετε να εμφανιστούν στην Ετικέτες Μeta αυτού του άρθρου.

en: Enter email address
el: Διεύθυνση Email

en: Enter the full URL of the featured image that you would like to use, including http://
el: Πλήρης διεύθυνση της εικόνας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως "Προβεβλημένη" (συμπεριλαμβανομένου του http://)

en: Enter the full URL of the thumbnail image that you would like to use, including http://
el: Πλήρης διεύθυνση της εικόνας που θέλετε να χρησιμοποιθηεί ως μικρογραφία (συμπεριλαμβανομένου του http://)

en: Enter time in milliseconds. E.g. 1000
el: Διάρκεια σε χιλιοστά του δευτερολέπτου (π.χ. 1000)

en: Enter time in milliseconds. E.g. 4000
el: Διάρκεια σε χιλιοστά του δευτερολέπτου (π.χ. 4000)

en: Enter your %1$s feed name. If your feed address is http://feeds.feedburner.com/my_feed_name, your feed name is my_feed_name
el: Ο λογαριασμός σας στο %1$s. Αν για παράδειγμα η διεύθυνσή σας είναι http://feeds.feedburner.com/my_feed_name, ο λογαριασμός σας είναι my_feed_name

en: Enter your full %1$s URL:
el: Πλήρες URL για το %1$s:

en: Entries (RSS)
el: Εγγραφές (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
el: Εγγραφές <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Error 404 - Not Found
el: Σφάλμα 404 - Δεν βρέθηκε

en: Excerpt background color:
el: Χρώμα φόντου των αποσπασματάτων:

en: Excerpt font color:
el: Χρώμα κειμένου των αποσπασμάτων:

en: Excerpt title color:
el: Χρώμα τίτλου των αποσπασμάτων:

en: Fade In
el: Σταδιακή Εμφάνσσιη (Fade In)

en: Featured Content
el: "Προβεβλημένο" Περιεχόμενο

en: Featured Image
el: "Προβεβλημένη" Εικόνα

en: Featured content transition effect:
el: Εφέ κύλισης "Προβεβλημένου" περιεχόμενου:

en: FeedBurner Feed:
el: Τροφοδοσία FeedBurner:

en: Fill in a comma-separated list of category ids. E.g. 3,8,17
el: Ταυτότητες κατηγοριών (διαχωρίστε τες με κόμμα - π.χ. 3,8,17)

en: Fill in a comma-separated list of page ids. E.g. 7,9,13
el: Ταυτ'οτητες σελίδων (διαχωρίστε τες με κόμμα - π.χ. 7,9,13)

en: Fill in a comma-separated list of post ids. E.g. 7,9,13
el: Ταυτότητες άρθρων (διαχωρίστε τες με κόμμα - π.χ. 2,6,18)

en: Follow Me
el: Ακολυθήστε μας

en: Follow me on Twitter
el: Ακολουθήστε μας στο Twitter

en: Google Translator
el: Μετάφραση Google

en: Grow horizontally from center
el: Οριζόντια ανάπτυξη απο το κέντρο

en: Grow vertically from center
el: Κάθετη ανάπτυξη απο το κέντρο

en: Height of featured content section:
el: Ύψος της περιοχής που περιέχει "Προβεβλημένο" περιεχόμενο:

en: Horizontal Blinds
el: Οριζόντιες Περσίδες

en: If this box is checked, this post will show up as a headline in the magazine template.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν θέλετε το άρθρο να εμφανίζεται ως τίτλος στην διάταξη περιοδικού.

en: If this box is checked, this post will show up as an excerpt in the magazine template.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν θέλετε το άρθρο να εμφανίζεται ως απόσπασμα στην διάταξη περιοδικού.

en: If you are including latest posts and you select 5 here, the latest 5 posts will be included in the featured content. If this number is higher than the maximum number of posts, this setting will be ignored
el: Αν έχετε συμπεριλάβει τα Πρόσφατα Άρθρα και ορίσετε εδώ πλήθος ίσο μει 5, τότε τα 5 τελευταία άρθρα θα συμπεριληφθούν στο "Προβεβλημένο" Περιεχόμενο. Αν όμως αυτό το πλήθος υπερβαινει το γανικό μέγιστο πλήθος των άρθρων, τότε αυτή εδώ η ρύθμιση θα αγνοηθεί.

en: If you are placing this widget in the \"Right Header Widgets\":
el: Αν τοποθετήσετε αυτή τη μονάδα (widget) στην περιοχή \"Right Header Widgets\":

en: If you are placing this widget in the sidebars or in \"Widget Area below Header\" or \"Widget Area below Footer\":
el: Αν τοποθετήσετε αυτή τη μονάδα (widget) στα sidebars ή στην περιοχή  \"Widget Area below Header\" ή στην  \"Widget Area below Footer\":

en: If you have chosen to use a custom image in the previous option, please enter the complete URL of the category icon here, including http://
el: Αν στην προηγούμενη ενότητα επιλέξατε χρήση προαρμοσμένης εικόνας για το εικονιδιο της κατηγορίας, τότε συμπληρώστε εδώ τη πλήρη διεύθυνση της (συμπεριλαμβανομένου του http://)

en: Include categories:
el: Συμπερίληψη κατηγοριών:

en: Include latest posts
el: Συμπερίληψη πρόσφατων άρθρων

en: Include pages:
el: Συμπερίληψη σελίδων:

en: Include posts:
el: Συμπερίληψη άρθρων:

en: Include sticky posts
el: Συμπερίληψη μονιμοποιημένων άρθρων 1ης σελίδος

en: Leave a Reply
el: Υποβολή Απάντησης

en: Leave a Reply to %s
el: Απάντηση στον/στην %s

en: Left
el: Αριστερά

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
el: Σύνδεση/Αποσύνδεση, Διαχείριση και Σύνδεσμοι

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Logged in as %s.
el: Συνδεθήκατε ως %s.

en: Mail
el: E-Mail

en: Maximum number of posts / pages to display:
el: Μέγιστο πλήθος άρθρων / σελίδων προς εμφάνιση:

en: Meta Description
el: Περιγραφή Meta

en: Meta Keywords
el: Λέξεις-Κλειδιά Meta

en: My Tweets
el: Τα Tweets μου

en: Name
el: Όνομα

en: Newer %1$s
el: Νέα %1$s

en: Newer Comments
el: Νέα Σχόλια

en: Newer Entries
el: Νεότερες Εγγραφές

en: Next Post
el: Επόμενο άρθρο

en: No Comments
el: Κανένα σχόλιο

en: No Responses
el: Καμία απάντηση

en: No category icon
el: Κανένα εικονίδιο κατηγορίας

en: Not Found
el: Δεν βρέθηκε

en: Nothing Found
el: Ανεπιτυχής αναζήτηση

en: Number of "Latest Posts":
el: Πλήθος "Πρόσφατων Άρθρων":

en: Number of Tweets to display:
el: Πλήθος εμφανιζόμενων Tweets:

en: Number of posts to display:
el: Πλήθος εμφανιζόμενων άρθρων:

en: Older %1$s
el: Παλαιότερα %1$s

en: Older Comments
el: Παλαιότερα Σχόλια

en: Older Entries
el: Παλαιότερες Εγγραφές

en: One Comment
el: Ένα Σχόλιο

en: One Response
el: Μια απάντηση

en: Page %1$s of %2$s
el: Σελίδα %1$s από %2$s

en: Page Title in Dropdown Menu
el: Τίτλος Σελίδας στο Μενού

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Pause
el: Παύση

en: Please try another search.
el: Παρακαλώ δοκιμάστε άλλη αναζήτηση.

en: Position of the excerpt:
el: Τοποθέτηση του αποσπάσματος:

en: Post display style:
el: Στυλ εμφάνισης άρθρου:

en: Posted by %1$s at %2$s
el: Δημοσιεύτηκε από %1$s στις %2$s

en: Posts from the selected category will show in the widget
el: Τα άρθρα της επιλεγμένης κατηγορίας θα εμφανιστούν στη μονάδα (widget)

en: Previous Post
el: Προηγούμενο Άρθρο

en: Recent Comments
el: Πρόσφατα Σχόλια

en: Recent Posts
el: Πρόσφατα Άρθρα

en: Recommended settings:
el: Προτεινόμενες ρυθμίσεις:

en: Recommended sizes: 32px if the widget is being added to the \"Right Header Widgets\" area, whatever you like otherwise. Note that making the image too large will cause loss of picture quality.
el: Προτεινομενες διαστάσεις: 32px αν η μονάδα (widget) προορίζεται για την περιοχή \"Right Header Widgets\", αλλιώς ότι διάσταση θέλετε. Σημειώστε πως αν η εικόνα είναι πολύ μεγάλη θα χαθεί μέρος της ποιότητάς της.

en: Resume
el: Επαναφορά

en: Right
el: Δεξιά

en: Rotate between the four positions
el: Εναλλαγή μεταξύ των 4 γωνιών

en: Scroll Down
el: Κύλιση προς τα Κάτω

en: Scroll Horizontally
el: Οριζόντια Κύλιση

en: Scroll Left
el: Κύλιση προς τα Αριστερά

en: Scroll Right
el: Κύλιση προς τα Δεξιά

en: Scroll Up
el: Κύλιση προς τα Πάνω

en: Scroll Vertically
el: Κάθετη Κύλιση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Select
el: Επιλογή

en: Select category to show:
el: Επιλογή κατηγορίας προς εμφάνιση:

en: Select your %1$s icon
el: Επιλογή εικονιδίου για το %1$s

en: Select your Twitter icon:
el: Επιλογή εικονιδίου Twitter:

en: Select your icon size
el: Διαστάσεις εικονιδίου

en: Set the height for the Twitter icon:
el: Ορσιμός ύψους για το εικονίδιο του Twitter:

en: Set the height for the category icon:
el: Ορισμός ύψους για το εικονίδιο της κατηγορίας:

en: Set the width for the category icon:
el: Ορισμός πλάτους για το εικονίδιο της κατηγορίας:

en: Show %1$s icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου %1$s

en: Show Email Subscription
el: Εμφάνιση της Εγγραφής μέσω Email

en: Show FeedBurner reader count
el: Εμφάνιση μετρητή αναγνώσεων του FedBurner

en: Show Previous, Pause and Next buttons
el: Εμφάνιση επιλογών μετάβασης (Προηγούμενο, Παύση, Επόμενο)

en: Show Twitter Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Twitter

en: Show a Tagline
el: Εμφάνιση Ετικετών

en: Show a numbered post index
el: Εμφάνιση αριθμητικού ευρετηρίου άρθρων

en: Show excerpt only (no title)
el: Εμφάνιση αποσπάσματος μόνο (χωρίς τίτλο)

en: Show feeds
el: Εμφάνιση τροφοδοσιών

en: Show icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου

en: Show my Tweets
el: Εμφάνιση των Tweets μου

en: Show post title and excerpt
el: Εμφάνσιη τίτλου κι αποσπάσματος του άρθρου

en: Show post title only (no excerpt)
el: Εμφάνιση τίτλου του άρθρου (χωρίς απόσπασμα)

en: Show tagline
el: Εμφάνιση γραμμής ετικετών

en: Slide in and back horizontally
el: Οριζόντια εμφάνιση κι επαναφορά

en: Slide in and back vertically
el: Κάθετη εμφάνιση κι επαναφορά

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα σε αυτή την αναζήτηση

en: Sorry, no posts matched your criteria.
el: Δεν βρέθηκαν άρθρα με αυτά τα κριτήρια αναζήτησης

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
el: Η υποβολή σχολίων είναι απενεργοποιημένη

en: Sorry, the page that you are looking for does not exist.
el: Δεν βρέθηκε η σελίδα που αναζητήσατε

en: Source Language:
el: Αρχική γλώσσα:

en: Squeeze in both edges horizontally
el: Οριζόντια συμπίεση

en: Squeeze in both edges vertically
el: Κάθετη συμπίεση

en: Submit Comment
el: Υποβολή Σχολίου

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Syndicate this site using RSS 2.0
el: Διάδοση της ιστοσελίδας μέσω RSS 2.0

en: Tag Cloud
el: Ευρετήριο Ετικετών

en: Tagged with:
el: Ετικέτες:

en: Tagline:
el: Γραμμή ετικετών:

en: Text display options:
el: Επιλογές εμφάνισης κειμένου:

en: Text for "All Posts":
el: Νέο κείμενο αντί του "Όλα τα Άρθρα":

en: Text for "Next Post":
el: Νέο κείμενο αντί του "Επόμενο Άρθρο":

en: Text for "Pause":
el: Νέο κείμενο αντί του "Παύση":

en: Text for "Previous Post":
el: Νέο κείμενο αντί του "Προηγούμενο Άρθρο":

en: The following three settings only apply if you show the previous, pause and next buttons:
el: Οι επόμενες 3 ρυθμίσεις εφαρμόζονται μόνο αν επιλέξετε να εμφανίζονται οι επιλογές Προηγούμενο, Παύση και Επόμενο:

en: The image you have picked will be scaled to this height.
el:  Η επιλεγμένη εικόνα θα προσαρμοστεί αυτοματα σε αυτό το ύψος.

en: The image you have picked will be scaled to this width.
el:  Η επιλεγμένη εικόνα θα προσαρμοστεί αυτοματα σε αυτό το πλάτος.

en: The latest comments to all posts in RSS
el: Τα πρόσφατα σχόλια όλων των άρθρων του RSS

en: The text you enter here will be the displayed in the button for \"All Posts\". If you leave this field blank the button will not be shown.
el: Το κείμενο που θα συμπληρώσετε εδώ θα εμφανιστεί μέσα στην επιλογή \"All Posts\" (αν το αφήσετε κενό, η επιλογή δεν θα εμφανιστεί καθόλου).

en: This is applicable only if custom image size is enabled
el: Εφαρμοζεται μόνο αν είναι ενεργοποιημένες οι προσαρμοσμένες διαστάσεις στην εικόνα

en: This is only applicable if your excerpt is at the right or at the left of your featured posts.
el: Εφαρμόζεται μόνο αν τα αποσπασματα είναι τοποθετημένα αριστερά ή δεξιά στα "Προβεβλημένα" σας άρθρα.

en: This is the user who will be followed
el: Μέλος που θέλετε να ακολουθήσετε

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
el: Κλειδωμένο άρθρο! Πληκτρολογήστε τον κωδικό για να εμφανιστούν τα σχόλια.

en: This text will be shown in the drop-down menus in the navigation bar. If left blank, the title of the page is used.
el: Το όνομα με το οποίο θέλετε να εμφανίζεται η σελίδα στο μενού της γραμμής πλοήγησης (αν μείνει κενό θα χρησιμοποιηθεί ο τίτλος της σελίδας)

en: This text will be shown in the subscription box by default. When the visitor starts entering the email address the text will disappear.
el: Το κέιμενο αυτό εμφανίζεται ως προεπιλεγμένο μέσα στο πεδίο του Email (σβήνεται μόλις ο επισκεπτης αρχίζει να γράφει τη δικιά του διεύθυνση).

en: This text will be shown in the subscription button near the email field
el: Το κείμενο που θέλετε να εμφανίζεται στο κουμπί επιλογής, κοντά στο πεδίο του email

en: This widget lets visitors of your blog subscribe to it and follow you on popular social networks like Digg, FaceBook etc. Additionally they can subscribe to your blog by email, for which you need a FeedBurner account.
el: Μονάδα (widget) που επιτρέπει στους επισκέπτες να εγγραφούν στο ιστολόγιό σας για να σας ακολουθούν σε διάφορα κοινωνικά δίκτυα, όπως το Digg, το FaceBook, κλπ. Εναλλακτικά μπορούν να εγγραφούν μέσω email, αλλά τότε χρειάζεται να έχετε λογαριασμό στο FeedBurner.

en: This will default to the name of the selected category if left blank
el: Αν μείνει κενό θα συμπληρωθεί αυτόματα με το όνομα της επιλεγμένης Κατηγορίας

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Time for each post display:
el: Διάρκεια εμφάνισης του κάθε άρθρου:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Top
el: Πάνω

en: Translate this Page
el: Μετάφραση της Σελίδας

en: Turn Downwards
el: Εμφάνιση από Κάτω

en: Turn Leftwards
el: Εμφάνιση από Αριστερά

en: Turn Rightwards
el: Εμφάνιση από Δεξιά

en: Turn Upwards
el: Εμφάνιση από Πάνω

en: Underline upon hover (sidebar-style)
el: Υπογράμμιση με το πέρασμα του ποντικιού (sidebar-style)

en: Use Category Icons Plugin
el: Χρήση του Πρόσθετου: Category Icons

en: Use custom image
el: Χρήση δικιάς σας εικόνας

en: User:
el: Μέλος:

en: Valid XHTML
el: Εγκεκριμένος κώδικας XHTML

en: Vertical Blinds
el: Κάθετες Περσίδες

en: Website (OpenID supported)
el: Ιστοσελίδα (υποστηρίζεται το OpenID)

en: What language is your page in?
el: Σε ποια γλώσσα είναι γραμμένη η σελίδα σας;

en: Width of excerpt section:
el: Πλάτος της περιοχής του απσοσπάσματος (excerpt):

en: Will show a text box for visitors to enter an email address for subscription
el: Προτρέπει τους επισκέπτες να πληκτρολογήσουν το Email τους για να εγγραφούν

en: Will show the selected Twitter icon
el: Εμφάνιση του επιλεγμένου εικονιδίου Twitter

en: Will show up near the Twitter icon
el: Εμφάνιση δίπλα στο εικονίδιο του Twitter

en: Will show your latest tweets
el: Εμφάνιση των πρόσφατων tweets σας

en: Wipe
el: Εκκαθάριση

en: You can choose to display an icon for the category based on the Category Icons plugin, or a custom image
el: Eπιλέξετε αν το εικονίδιο που θα εμφανιστεί μπροστά από την Κατηγορία θα είναι δικά σας εικόνα ή από το Πρόσθετο: Category Icons

en: You must be logged in to post a comment
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να μπορείτε να σχολιάσετε.

en: You must be logged in to post a comment.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να μπορείτε να σχολιάσετε.

en: Your Comment
el: Το Σχόλιό σας

en: Your comment is awaiting moderation
el: Το σχόλιό σας αναμένει έγκριση από τους Διαχειριστές

en: Zoom
el: Μεγέθυνση

en: Zoom and Fade
el: Μεγέθυνση & Σταδιακή αποχώρηση

en: will not be published
el: δεν θα δημοσιευθεί

en: your-feed-name
el: ο-λογαριασμός-τροφοδοσίας-σας

en: your-user-name
el: ο-λογαριασμός-σας
