pyrmont_v2 - en to de translation catalogue (45 entries)

en: 404 Error Page
de: 404 Fehler Seite

en: This is a 404 error page.
de: Fehler 404 Seite

en: Archives
de: Archiv

en: ERROR:
de: Fehler:

en: No items were found to be displayed.
de: Fehler 404 - Nichts gefunden

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
de: Dieser Artikel ist passwortgesch&uuml;tzt. Um die Kommentare zu sehen, musst du das Passwort eingeben.

en: No Comment.
de: Kein Kommentar

en: 1 comment so far
de: 1 Kommentar

en: Add Your Comment
de: Kommentieren

en: Comments are closed.
de: Die Kommentarfunktion ist hier derzeit deaktiviert.

en: Your Comment
de: Dein Kommentar

en: Change mind? Click here to cancel.
de: Abbrechen

en: You must be <a href="<?php echo get_option('siteurl'); ?>/wp-login.php?redirect_to=<?php echo urlencode(get_permalink()); ?>">logged in</a> to post a comment.
de: Du musst <a href="<?php echo get_option('siteurl'); ?>/wp-login.php?redirect_to=<?php echo urlencode(get_permalink()); ?>">angemeldet</a> sein, um einen Kommentar abzugeben.

en: Logged in as
de: Angemeldet als

en: Log out of this account
de: Abmelden

en: Log out &raquo;
de: Abmelden &raquo;

en: <abbr title="Required">*</abbr> :
de: <abbr title="Erforderlich">*</abbr> :

en: <abbr title="Required, would not be published">*</abbr> :
de: <abbr title="Erforderlich, wird aber nicht veröffentlicht">*</abbr> :

en: URI :
de: URI:

en: You can use these tags:
de: Du kannst diese Tags verwenden:

en: Submit
de: Abschicken

en: Powered by <a href="http://wordpress.org/" title="CODE IS POETRY">WordPress</a>&nbsp;and&nbsp;<a href="http://imotta.cn/" title="Pyrmont V2 theme">Pyrmont V2</a>.
de: Powered by <a href="http://wordpress.org/" title="CODE IS POETRY">WordPress</a>&nbsp;and&nbsp;<a href="http://imotta.cn/" title="Pyrmont V2 theme">Pyrmont V2</a>. Theme-Übersetzung: <a href="http://www.megaphones.de" title="Free Translations by Patrick Taddey">Patrick Taddey</a>

en: Search
de: Suche

en: Waiting for the admin to approve your comment. Please be patient.
de: Dein Kommentar wurde noch nicht freigeschaltet.

en: &nbsp;said:&nbsp;
de: &nbsp;sagt:&nbsp;

en: Y.m.d
de: d.m.Y

en:  comments on
de: Kommentare zu

en: HOME
de: Home

en: Follow me on twitter
de: Twitter

en: Subscribe
de: Abonniere

en: rss feed
de: RSS-Feed

en: Category:
de: Kategorie:

en: Permalink to:
de: Permalink:

en: Category
de: Kategorie

en: Tags: no tag /
de: Tags: keine Tags /

en: Add Comment
de: Kommentieren

en: 1 comment
de: 1 Kommentar

en: Edit
de: Bearbeiten

en: </p><p>Read More >></p>
de: </p><p>Weiterlesen</p>

en: &laquo; Previous Entries
de: &laquo; &Auml;ltere Eintr&auml;ge

en: Next Entries &raquo;
de: Neuere Eintr&auml;ge &raquo;

en: Sorry, nothing found!
de: Fehler 404 - Nichts gefunden

en: Please use the search function, or visit the archives page.
de: Benutze bitte die Suchfunktion oder besuche das Archiv.

en: Recent Posts
de: Neue Beitr&auml;ge

en: Recent Comments
de: Neue Kommentare
